Průběh fotografování mazlíčků

25.08.2019

Pro většinu z nás je mazlíček členem rodiny. Tráví s námi mnoho času, sdílí s námi chvíle radostné a rozveseluje nás, když jsme smutní. Nechte si mnou vytvořit profesionální fotografie, které Vám udělají radost. Vyfotografuji nejen Vaše mazlíčky samotné, ale i společně s Vámi. 

Fotografování v ateliéru

Každý mazlíček je jiný, ať už je to pejsek, kočička, had nebo třeba želva. Mám mnoho zkušeností a poradím si s každým. Nejdůležitější je pro mě pohodlí zvířat, proto dávám každému dostatek času na aklimatizaci a seznámení s prostorem, který by mohl být pro zvíře stresující.

V ateliéru jsou k dispozici barevná i neutrální pozadí, podlahové krytiny a rekvizity, jako například bedýnky, košík, kufr a další drobnosti, které se mohou při stylizaci fotografie použít.

Kromě rekvizit pro fotografování disponuje ateliér základním vybavením pro mazlíčky, jako je miska na vodu, hadr na utírání tlapek v případě špatného počasí a podobně.

Fotografování v exteriéru

V exteriéru odpadá problém aklimatizace s neznámým prostředím ateliéru, i tak ale trvám na zvolení takového místa, které bude pro mazlíčka vhodné.

U fotografování psů volím nejsnadnější variantu - procházku. Procházka probíhá jako každá vaše jiná, jen s tím rozdílem, že s Vámi jdu já a občas zaůkoluji jak má pejsek zapózovat, či kde se zastavit. Máte kousek od domova skvělou trasu na procházku ? Ráda přijedu a nafotím pejska v jeho nejznámějším prostředí.

Výhoda fotografování v exteriéru je mnoho možností pozadí, velká variabilta ve světle i barvách. Fotografování je náročnější na čas ale o to pohodovější. Nejlépe je fotit navečer


Co si vzít s sebou ?

Pro mazlíčka můžete vzít motýlky nebo oblečky, případně další doplňky, které máte rádi. Doporučujeme s sebou spolu s mazlíčkem, jeho oblíbenou očištěnou dekou (avšak nepranou) a oblíbenými hračkami vzít spoustu pamlsků či krmiva, které má rád. Než k nám půjdete, zvířátko vykartáčujte, očistěte, ať se při fotografování příliš nezdržujeme. Kartáč si pro všechny případy vezměte s sebou.

Pro páníčky doporučujeme oblečení nekřiklavých barev, které se nebude tlouci s barvou mazlíčka, bez nápisů či výrazných vzorů. Líčení je vhodné denní, nepříliš výrazné.

Máte doma více mazlíčků? Vezměte s sebou všechny! Pokud se navzájem snesou, není to pro nás žádný problém.

Nároky na mazlíčka

Každý mazlíček má své potřeby, které je nutné při fotografování zohlednit. Proto upřednostňuji individuální konzultaci, zda je Váš mazlíček k fotografování vhodný. Neváhejte mě kontaktovat a na všem se domluvíme.

Jaké fotografie obdržíte?

  • 5 nebo 10 ks profesionálně vyretušovaných fotografií dle zvoleného typu focení
  • Fotografie v plně kvalitě i v kvalitě vhodné pro umisťování na web
  • Do 3 týdnů vše hotovo !